KURTLU MEYVE YEMEK


Kurtlu bir meyve yenilebilir mi? Kurtlu meyveler yemek sağlığımıza zarar verir mi?

Kurtlu meyve
Kurtlu meyve

Tarım sektörünün gelişmesi ve bununla beraber tarımdaki ilaçlamaların artması şüphesiz ki hepimizin görüntüsü parlak, canlı ve albenisi olan meyve ve sebzeleri tüketmemize ve bunları normal olarak kabul etmemize neden oldu.  Birçok insan kurtlu olan ve şekil olarak bozuk olan meyvelerden uzak durmakta. Kurtlu meyveler yemek  adlı makalemizde gelin bu konuyu açıklığa kavuşturalım.

Yediğimiz meyveler gerçekten besleyici mi diye soracak olursak birçok uzman istediğimiz cevapları vermemekte.Farklı araştırmaların sonucunda çıkan tek bir ortak nokta var oda kurtlu meyvelerin kurtsuz meyvelere göre daha sağlıklı olduğu.

Bunun en basit açıklaması tarımsal ilaç içermeyen organik ürünlerde kurtlar rahatlıkla yaşayabilmekte. Bu kurtlu meyvelerde insan sağlığına zararlı olan ve Kalp, Otizm, Parkinson, Alzheimer gibi modern hastalıkların altında yatan tarımsal zehirler mevcut değil. Bu sebepten dolayı içinde kurt barındıran meyveler o besinin zehir içermediğinin ve sağlıklı olduğunun en büyük göstergesi.

Birçoğumuz hayatımızda en az bir kere bile olsa kurtlu bir elma yemişizdir. Akıllara takılan bir diğer soru ise bu meyvelerdeki kurtları istemsiz olarak yediğimizde vücudumuza zararlarının neler olduğu.

Kurtlu meyve

Kurtlu meyve yemek  kulağa her ne kadar kötü gelsede korkmamız için bir sebep yok. Kurt midenize indiği anda mide asidiniz tarafından eritilir ve bu vücudunuza protein olarak geri dönüş yapar. Birçok uzak doğu ülkesinin protein bakımından zengin olan kurtları ve böcekleri yediğini unutmamak gerekir. Bizim için elma kurdu yemek her ne kadar mide bulandırıcı bir durum olsa da aslında korkulacak bir durum yok.

Tabi bu açıklamalarımıza çürüyen elmaları ve içindeki kurtları katmadığımızı belirtmekte fayda var. Çünkü çürüyen meyve ve sebzelerdeki bakteriler sizi hasta edebilir.

Elimizden geldiğince doğal beslenmeye çalışmalı ve organik besinler tüketmeliyiz. Kimyasal zehir tehdidini bir kenara bırakırsak eğer Organik olan meyve ve sebzelerin içerdiği besin değerleri, tarımsal ilaçlar kullanılarak büyütülen, şişirilen, albenili hale getirilen besinlerin sağladığı değerlerden çok daha fazla besin değeri içermekte. Kısaca söylemek gerekirse Kurtlu meyve yemek aslında çok daha besleyici

Tüm bunları göz önüne alarak varsın yediğimiz elmalar,armutlar, domatesler tipsiz, çelimsiz ve kurtlu olsun, ama doğal olsun.

Konumuzla alakalı ilginizi çekecek başka bir kaynak önerisi için tıklayın

Ayrıca hemen buraya yoğun bir iş temposu olanlar için sağlıklı bir diyet listesi paylaşıyorum. Ayakta Çalışanlara Özel Diyet Listesi

Sağlıcakla kalın.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Begenmedim Begenmedim
6
Begenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
14
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
10
Aşık oldum
Şaşırdım Şaşırdım
63
Şaşırdım
Begendim Begendim
90
Begendim
Sinirlendim Sinirlendim
23
Sinirlendim
Korktum Korktum
43
Korktum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
27
Sesli Güldüm

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Captcha!
Hesabın yok mu?
kaydol

şifreyi sıfırla

Geri dön
giriş

kaydol

Captcha!
Geri dön
giriş
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı