Kilo Alamıyorum Diyorsanız Bu Makale Size Göre


Kilo Alamamak

Kilo vermek kadar kilo alamamak ta yüzlerce insanın problem yaşadığı bir durum.Çevrenizde çok rastlarsınız iştahım iyi, yeterince yiyorum ama bir türlü kilo alamıyorum diyenler. Belki gözlerinizle de şahit olmuşsunuzdur; kilo vermeye çalışan siz, ağzınıza bi lokma bile koymazken,  bu kişiler iskenderleri,tatlıları gömüp yinede kilo alamamaktan dert yanarlar.Bu yazımızda kilo alamayan kişilere bir kaç küçük tavsiye ve kilo almanıza yardım edecek tarifimiz olacak.

Birçok insanın sinir olduğu metabolizması süper çalışıp kilo alamayanlar içinde biraz konuşmak istiyorum.Öncelikle kilo almak vermeye göre daha zordur,kişi olabildiğince sabırlı olmalı ve kilo artışının çok yavaş olacağı göz önünde bulundurulmalıdır.Bu noktada amacınız sadece kilo almak değil, sağlıklı kilo almak olmalı, ayrıca diyetisyeninizin ve doktorunuzun tavsiyelerini dinlemeniz gerekiyor.

Siz her ne kadar sinir olsanız da, kilo alamamaktan dert yanan bu kişiler, kemiklerinin çıkmasından ya da kas yapamamaktan rahatsızlar ve ne kadar fazla yeseler de kilo alamıyorlar. Evet kilo almak için gelen danışanlarımın hemen hemen hepsi çok beslendiklerinden fakat kilo alamamalarından şikayetçi. Prensibimiz kilo almada da yine sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmek.Tek fark kilo almak isteyenlerin konsantre öğünler tercih etmeleri gerektiği. Ana öğünler bu şekilde düzenlendi, gelelim ara öğünlere. Mesela yine çok sağlıklı bir alternatif olduğu için sıkma meyve sularının kilo verme hastalarına verildiğini görüyorum. Yanlış, neden? Basit açıklaması bir bardak taze portakal suyu için 4 portakal sıkılıyor=yaklaşık 250 kalori, posasından yararlanamamamız cabası. Ama kilo almak isteyenler için bu tür sıkma karışımlar altın değerinde. Çünkü bu içecekler hem sağlıklı, siz kilo alamayanların hem hoşuna gidiyor hemde kilo yapıyor,daha ne olsun.

 • İşte benimde çok sevdiğim kilo aldıran pratik tarifim:
  – 1 Su Bardagı Süt
  – 1 Küçük Avokado
  – 3 Yemek Kaşığı Yer Fıstığı Ezmesi
  – 1 Yemek Kaşığı Kakao
  – 1 Tane Muz

Karışımı blendırdan geçirdikten sonra tüketilmeye hazır hale geliyor.Tarif besin değeri olarak, 600 kalori, ayrıca 20 gram protein ihtiva etmektedir. Afiyet olsun.

Peki Ya Spor? 

Bütün bunların yanına günlük kalori açığınızı tam manasıyla karşıladığınızı düşünüyorsanız, gereksiz yağlanmanın önüne geçebilmek adına sporuda aksatmamanız gerekiyor.Çünkü sadece kilo almak, uzun vadede sağlığınızı kaybetmenizden başka hiç bir işinize yaramaz.Sanılanın aksine zayıf kişilerin spor yapması daha fazla kilo kaybetmesine değil.Vücüt iç direncinin artması, kalp ve damar sağlığının korunması gibi pek çok faydasının yanında alınan kiloların kas olarak kazanılıp kalıcı olmasını da sağlıyor. Burda altını çizmemiz gereken bir diğer nokta ise kardiyo egezersizlerini mümkün olduğunca en aza indirmek olacak. Bakın altını çiziyorum, tamamen kesin demiyorum mümkün olduğunca aza indirin çünkü sizin yağ yakmaya değil kas kazanmaya ihtiyacınız var.Bu yüzden kalp sağlığını korumak için aşırıya kaçmadan kardiyo egezersizlerine devam edebilirsiniz.

Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Begenmedim Begenmedim
1
Begenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Begendim Begendim
1
Begendim
Sinirlendim Sinirlendim
1
Sinirlendim
Korktum Korktum
1
Korktum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Captcha!
Hesabın yok mu?
kaydol

şifreyi sıfırla

Geri dön
giriş

kaydol

Captcha!
Geri dön
giriş
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı