Girişememek


Eğer bir gram girişimci ruha sahipseniz kendinize şunu sorun : ‘’ Günde kaç şirket kurup kaç şirket batırıyorum. ’’ Keşke şaka gibi bir şey olsaydı ancak bu ruha sahip olan arkadaşlar arasında sermayesi olanlar neredeyse yok. Varsa da ben görmedim olanlar da zaten şuan çok iyi yerlerde.

Biz de sermayesiz bir işe girelim dedik online olsun dedik. Oldu mu olmadı mı orasını tartışalım daha müsait bir zamanda ama önemli olan işin olması değil tutması bunu çok çok iyi anladık. En azından oldu dediğimiz işin tutması gerektiğini sermayesiz bir işte öğrenmiş olduğumuza şükredebiliriz. Kaç akşam kafamızı yastığa koyamıyoruz kaç akşam can sıkıntısından birbirimize sarıyoruz bir biz biliriz. Günler oldu, siteye girenleri isim isim sayabileceğimiz, yazar almaya karar verip bulamadığımız, aktiviteyi arttıralım diyip sınavlarımıza çalışamadığımız günler oldu. Biraz özgün yazıyorum bugün ama içimdekileri yazıyorum o yüzden bu kadar daldan dala sıçramam.

‘’ Okulu bıraktık, garajı tuttuk ya sonra ? ‘’

Amazon’u, Google’ı, Apple’ı kuran abilerin hepsi okul terkedip, bir garajda kankalarıyla beraber şu an değeri bol sıfırlı diye tabir edilen şirketleri kurdular. Önemli olan okulu bırakmak değil veya garajı tutmak değil orada hem fikiriz ancak bundan sonrasında ne yaptılar önemli olan o. Yani özeneceğimiz bir şey varsa neye özeneceğimize dikkat etmek gerek sanki.

 

‘’ X Şirketi 8 yıl kar etmemiş!!!!! ‘’

Peki buna ne demeli ? Amazon kurulduktan 8 yıl sonra net kar açıklayabilmiş. Bu haberi okuyup 8 yıl boyunca yaptığınız işten kar edemeyeceğinizi anladıysanız devam edelim yapmamız gerekenlere. İşin özüne gelmek gerekiyor aslında şöyle bir toparlayayım. Bazı şeylerin olmasını çok istiyoruz ancak eksikler var (zaman, para vs.) diyelim. İşte o işler öyle bir zorluyor ki insanı kaç gece uykusuz kalsan da öyle de denesen böyle de denesen oluru bulunmuyor. Herkesin hayatında ilişkiler konusunda ‘’ bağlanmayacaksın abi !!! ’’ diyen birisi vardır ya işte o benim.

Eğer yapacağın işe de körü körüne güvenemiyorsan ve yoğun bir inanç duyamıyorsan o işe, o fikre bağlanmayacaksın abi !!!

Sevdiğim bir iki özlü söz ile bu yazıya nokta koyalım.

‘’ Bir yolda senden önce biri yürüdüyse o yolda ayak izi bırakamazsın. ‘’

‘’ Vazgeçmek için her zaman çok erkendir. ‘’

‘’ Bazı insanlar olmasını ister, bazıları olmasını bekler, bazıları ise oldurur. ‘’

Sizin Tepkiniz Nedir?

Begenmedim Begenmedim
0
Begenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Begendim Begendim
1
Begendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Korktum Korktum
0
Korktum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Captcha!
Hesabın yok mu?
kaydol

şifreyi sıfırla

Geri dön
giriş

kaydol

Captcha!
Geri dön
giriş
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı