Fit Olmak İçin Spor Salonuna Gitmeyin!


Frequency(Sıklığı), Intensity(Güç, Yoğunluk) ve Time(Süre) kelimelerinin baş harflerinin birleşmesiyle oluşan, İngilizce’den dilimize geçen, formda olmak anlamındadır fit.

Peki fit olmak için spor salonuna gidilmeli mi?

Bu kelimeyi duyunca kimilerinin aklına ki genellikle bayanların, incecik tığ gibi olmak; kimileri içinse ki genelde erkeklerin aklına gelen kaslı, iri yarı ya da yazın ortasında güneşin en güzel vurduğu zamanlarda sahil kenarında tişörtünü çıkartıp kasıla kasıla dolaşmaktır.Fit olmak kelimesini çeşitli şekilde adlandırabiliriz, peki nasıl fit olup nasıl fit kalmaya devam ederiz?  İlk akla gelenden bahsedeyim; evimizin en yakınındaki spor salonuna gider ve 3 aylık kayıt yaptırırız, hoca eşliğinde her hareketi 3-4 set halinde yaparız, aslında yumurta, tavuk ve protein tozunun bizim için ne kadar önemli olduğunu öğreniriz vs. vs.  Peki biz bunları yaptığımızda fit olur muyuz ya da şöyle sorayım; her spor salonuna yazılan gerçekten de fit oluyor mu?

Spor salonumuza yazıldık, birazda spor salonunda nelerle karşılacağımızdan bahsedelim; kapıdan ilk girdiğimizde zayıflamak için koşu bandında ter içinde kalmış, havlusu omuzunda, tıknaz birini görmek işten bile değil. Salonda biraz daha ilerlediğimizde 1 haftada zayıflıktan baklavaları belli olmuş, kendisinde sonra spora yazılan birine öğütler veren birini görebiliriz. Hamilelik sonrası kilolarını verebilmek için iş çıkışı salona gelen bayanları da unutmayalım. Tabi ki salonun olmazsa olmazları salona kız tavlamak için gelen ortalıkta dolaşan tipleride es geçmek olmaz. Son olarak en gözde olan, olabilen kaslı mı kaslı iri yarı herkül ya da hulk lakaplı abiler ve fiziği güzel, alımlı hanımefendileri de unutmamak lazım.

Tam da bu noktada soruyorum bu salonda ilk bahsettiğim , zayıflamak için koşan, insanların hedefi o göz önünde olan iri yarı kaslı ya da fiziği düzgün biri olmak mı? Hedefimiz olarak bunu varsayalım, kız tavlamak için spor salonuna giden tiplerinde hedefini bu kabul edersek, bu hedefimize ulaşmak için illa ki spor salonuna yazılmak şart mı? Baklava baklava karın kaslarına, iri geniş omuzlara, sıkı ve dinç bir vücuda sahip olmak için gerçekten spor salonuna gitmek gerekiyor mu?

Bunun için uygun bir çalışma düzeni, devamlılık ki bundan sabırlı olmak sonucuna çıkıyoruz ve beslenme şekli-düzeni en önemli unsurlar olarak söyleyebiliriz. Sınırlarımızı aşmayı da unutmamak gerek.

Yani ayaklarımızı televizyon karşısında uzatarak bi anda tıkanmadan kilometrelerce koşacak kondisyona sahip olacağımızı düşünemeyiz. Bu forma ulaşmak için spor salonuna gitmemizde gerekmiyor. Bunun için yeterli zamanımız olduğu da herkes için aşikar. Neden bizde günde birkaç kilometre koşamıyoruz ya da bunu haftada birkaç gün yapmıyoruz. Hiçbir şey için , hiç kimse için değilse bile bunu kendimiz için yapalım.

Kısaca demek istediğim “Fit olmak için spor salonuna gitmek” ezberini bozalım. Kendi yaşantınızı ve yemek alışkanlığınızı belli bir disipline sokarsanız, sabah ya da akşam koşularının yanında belirli egzersizleri hayatınızın  bir parçası haline getirirseniz zaman içerisinde istediğiniz bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Begenmedim Begenmedim
0
Begenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Aşık oldum Aşık oldum
2
Aşık oldum
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Begendim Begendim
4
Begendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Korktum Korktum
0
Korktum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giriş

Captcha!
Hesabın yok mu?
kaydol

şifreyi sıfırla

Geri dön
giriş

kaydol

Captcha!
Geri dön
giriş
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı